úvodná stránka | kontakt

Projetky


Nová chrenová

RADOVÉ DOMY NOVÁ CHRENOVÁ II. ETAPA

Radové domy sú navrhnuté v modernom architektonickom štýle a sú osadené v mierne svahovitom teréne, tichej lokality Nová Chrenová mesta Nitry. Pozemok je obdĺžnikového tvaru, orientácie dlhšej strany JZ - SV. Prístup na pozemok je zo štátnej cesty I/51 Levická ul.. Objekt je napojený na všetky inžinierskych siete - vodovod, elektrické vedenie, kanalizácia a plynovod.

Radove domy sú dvojpodlažne. Dispozične sa na 1.n.p. nachádza zádverie so vstupom do technickej a dennej časti. V technickej časti sa nachádza miestnosť kotolne, kúpeľňa s wc a garáž s jedným parkovacím miestom. Dennú časť tvorí obytná hala so schodišťom na 2.n.p., kuchyňa, špajza, jedáleň a pracovňa. Obytná hala je prepojená s átriom cez terasu. Na 2. n. p. sa nachádza oddychová časť domu s troma izbami, kúpeľňou a strešnou terasou.

Konštrukčne riešenie objektu

Radový dom je založený na prostých základových pásoch.

Zvislé konštrukcie:

Obvodové a vnútorné murivokeramické brúsené tvárnice 290 PD P10 na MVC Priečkykeramické brúsené tvárnice 115 PD P10 na MVC Komínmontovaný komínový systém DN160 a DN 200 - Leier

Vodorovné konštrukcie:

Stropy monolitické železobetónové Schodisko oceľové Strecha drevený krov pultového tvaru, krytina Pz trapézový plech farebný zateplenie minerálna vlna hr.200mm
Strešná terasa pochôdzna, hydroizolácia fatrafol 710 zateplenie polystyrén Styrodur 3035 CS hr. 2x80mm
Podlahy betónová mazanina zateplená a z kročajovou izoláciou 1.n.p. polystyrén EPS 100 S hr. 50mm 2.n.p. polystyrén EPS 100 S hr. 30mm

Výplne otvorov:

Okna a dvere plastové so 7-komorového profilu, biele, trojsklo U-0,6

Povrchové úpravy stien:

Fasáda zatepľovací systém EPS-F 80 mm polystyrén, silikátová omietka
Sokel zatepľovací systém XPS 50 mm styrodur, silikátová omietka
Vnútorné omietky vápennocementové strojné Baumit

Technické zariadenie budov

Vykurovanie

Plynový teplovodný plynový kondenzačný kotol, odvod spalín do komína, tepelný výkon 24 kW, tepelný príkon 26 kW s ohrevom túv. Kotolňa bude situovaná v 1. NP v samostatnej miestnosti. Je navrhnutý teplovodný vykurovací systém - 1. NP podlahové vykurovanie a 2.NP vykurovacie telesá KORAD.

Elektroinštalácia

Káblová prípojka ukončená v rozvádzači v zádverí rodinného domu. Svetelné obvody a zásuvkové obvody realizované v zmysle platných STN. Umiestnenie zásuviek a svietidiel v závislosti od dispozičného riešenia, prípadne podľa požiadaviek zákazníka. sú urobené káblami CYKY 3Cx1,5mm2. Zásuvkové obvody sú urobené káblami CYKY 3Cx2,5mm2.

Slaboprúd

Prívod domáceho vrátnika. Prívod TV signálu bude zo strechy z antény alebo satelitného prijímača. Zabezpečovacia signalizácia s šiestimi čidlami PIR.

Zdravotechnika

- prívod vody z verejnej siete
- odvodnenie strešného plášťa do vsakovania na pozemok stavby
- odpadové vody sociálnych zariadenia s napojením na verejnú kanalizáciu
- prívod plynu z verejnej sieťe
- príprava pre zariaďovacie predmety – kuchyňa (drez, umývačka riadu), soc. zariadenie prízemie (sprcha, umývadlo, geberit pre wc), soc. zariadenie poschodie (umývadlo vaňa, geberit pre wc), vývod pre výtok vody do átria

Oplotenie objektu a spevnené plochy:

S oplotením je uvažované v zadnej časti domu, je murované zo štiepaných tvárnic šedej farby s kombináciou poplastovaným pletivom.

Spevnené plochy obsahujú prístupový chodník do domu a príjazdovú plochu do garáže. V zadnej časti domu je terasa. Všetky spevnené plochy budú zrealizované z betónovej dlažby.


Dizajn: Inart :: Miroslav Ladányi :: 2008 optimalizované pre rozlíšenie 1024x768